Primul meci al finalei Ligii Naționale de Baschet Feminin, disputat pe terenul din Sfântu Gheorghe, a fost câștigat de elevele lui Drăgan Petricevic, cu două puncte diferență, scor 66-64.

Primul sfert a fost echilibrat și s-a văzut și pe tabela, care a arătat 12-12, după primele 10 minute regulamentare de joc. La pauză, jucătoarele din Sfantu Georghe au intrat la vestiare cu un avantaj de 3 puncte. Elevele lui Dragan și-au revenit in al treilea sfert (12-19), iar in ultimele 30 de secunde de joc situatia s-a schimbat de doua ori, scrie ziardecluj.ro.

Cu doar 32 de secunde inainte de fluierul final tabela arata 61-61, insa Harrison a reusit un cos de 3 puncte, iar Andra Mandache a bagat de doua ori mingea in cos, in urma a doua aruncari libere.

Urmatorul meci va fi disputat maine seara, tot pe terenul SEPSI Sf. Gheorghe.