![WhatsApp Image 2023-09-19 at 10.52.20](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/09/whatsapp-image-2023-09-19-at-105220.jpeg)
Un accident rutier a avut loc, marți, în zona străzii Avram Iancu din comuna Florești. Pompierii clujeni au intervenit pentru descarcerarea unui bărbat, care a fost transportat ulterior la spital.
„Pompierii din cadrul Detașamentului 2 Cluj-Napoca intervin în aceste momente la un accident rutier petrecut în zona străzii Avram Iancu din comuna Florești. În accident au fost implicate două autoturisme, iar într-unul dintre acestea se află încarcerată o persoană care este, din primele informații, conștientă. Pompierii lucrează pentru descarcerarea acesteia. La fața locului acționează echipajul de la Punctul de Lucru Florești, iar în sprijin a venit ambulanța de terapie intensivă SMURD de la Detașamentul 2 Cluj-Napoca.”, a comunicat ISU Cluj.
Victima a fost extrasă în siguranță de pompieri și predată echipajelor medicale. Mai exact, este vorba despre un bărbat, conștient, au transmis reprezentanții ISU Cluj.
![](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/09/whatsapp-image-2023-09-19-at-105219-675x900.jpeg)
Citește și: Poprire pe conturile Spitalului Județean Cluj-Napoca