![308530003_5585059681589372_1974829765863984691_n](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2022/09/308530003-5585059681589372-1974829765863984691-n.jpg)
Baroul Maramureș a organizat, între 22-25 septembrie 2022 competiția sportivă anuală de fotbal a avocaților, având denumirea de „Cupa Castanelor.” Competiția s-a încheiat cu un banchet și o festivitate de premiere a Baroului Cluj, ce a avut loc pe 24 septembrie, la restaurantul Hotelului Mara din Baia Mare.
Avocatul clujean Cătălin Budișan a anunțat pe pagina sa de Facebook că Baroul Cluj s-a impus în toate meciurile și a reușit să câștige Cupa Castanelor, învingând în finală Baroul Timișoara.
„Baroul Cluj a câștigat Campionatul national al avocaților de fotbal organizat de Baroul Maramures cu performanța de a câștiga fiecare meci,de a nu lua niciun gol si de a marca 17 goluri in cele opt meciuri jucate! Felicitări tuturor colegilor pentru reușită! (foto finala cu echipa Baroului Timisoara)”, se arată în postare.
Citește și: Gazeta de Cluj a câștigat procesul cu TVR