![2c8481a3-be65-4164-b68f-88d7095a69bc (1)](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/01/2c8481a3-be65-4164-b68f-88d7095a69bc-1.jpg)
Costică Pocol se pregătește să extindă complexul comercial Piața Mărăști cu încă un metru, direct pe trotuar. Acesta a împodobit clădirea cu folii de plastic negre, în spatele cărora se lucrează de zor.
Afaceristul a sfidat legea de câte ori a avut ocazia, chiar sub ochii autorităților, și și-a extins monstruoasa construcție din Piața Mărăști până în stradă, ridicând tarabe peste tarabe pe trotuare și pe căile de acces.
Primăria, procurorii și judecătorii clujeni și-au dat mâna de nenumărate ori pentru a-l pune pe Pocol cu botul pe labe, însă fără succes.
Acesta le-a scăpat printre degete de fiecare dată, chiar dacă situația din teren nu corespunde absolut deloc cu extrasul de carte funciară al Pieței Mărăști.
![](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/01/whatsapp-image-2023-01-21-at-164042-1-506x900.jpeg)
![](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/01/whatsapp-image-2023-01-21-at-163939-506x900.jpeg)
Poate ca vreau sa modernizez sa nu arate asa urat in față! Ce aveti voi de va bagati in ciorba altuia? Totul se face legal cu avize si autorizatie.