![1_3_256184_1700549070_03328_fav](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/11/1-3-256184-1700549070-03328-fav.jpg)
Luni seara, într-o casă din Sânmarghita, comunca Mica, județul Cluj, a avut loc o explozie care s-a produs la o instalație de încălzire improvizată.
Imediat dupa explozie, omul a reușit să iasă singur din casă. Deși explozia nu a fost urmată și de un incendiu, pereții casei au fost avariați.
”Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit în această seară pentru înlăturarea efectelor negative ale unei explozii, care s-a produs la o instalație improvizată de încălzit.
La fața locului s-au deplasat o autospecială pentru stins incendii și, preventiv, un echipaj SMURD, unde au găsit o casă de locuit afectată de rabufnirea puternică.
Locatarul a reușit să iasă singur în afara locuinței până la sosirea pompierilor. Bărbatul, în vârstă de aproximativ 60 de ani, a fost consultat de către echipajul SMURD fără a fi necesar transportul la spital. Evenimentul nu a fost urmat de incendiu”, a transmis ISU Cluj, într-un comunicat de presă.
Citește și: Nelu Varga plătește datoriile CFR Cluj doar dacă clubul e dat în judecată