Marius Lăcătuş a hotărât să demisioneze de la conducerea Stelei, în urma acuzaţiilor pe care i le-a adus patronul Gigi Becali imediat după finalul meciului de ieri cu Lyon, pierdut cu 5-3.
Becali, a declarat, ieri, la finalul meciului, că îl consideră vinovat pe Marius Lăcătuş pentru înfrângerea cu Lyon, adăugând că un antrenor valoros nu pierde niciodată un meci în care formaţia sa conduce la pauză cu scorul de 3-2.
"Sunt foarte supărat. La 2-0 nu mai ai voie să pierzi. Era clar că la 3-2 nu mai contam în atac. Când ai 2-0 şi mai ales 3-2 la pauză, numai antrenorul e de vină. Cum să iei încă trei goluri, după ce conduci cu 3-2? Un antrenor de valoare nu pierdea niciodată acest meci", a declarat finanţatorul din Ghencea.
Echipa antrenată de Marius Lăcătuş, Steaua Bucureşti, a pierdut, marţi, pe teren propriu, partida cu Olympique Lyon, scor 3-5, din Grupa F a Ligii Campionilor, după ce, la sfârşitul primei reprize conducea cu scorul de 3-2.