![1_3_243217_1674928066_02217_fav](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/01/1-3-243217-1674928066-02217-fav.jpg)
În apropiere de municipiul Gherla a avut un accident în care o tânără de 19 ani a pierdut controlul mașinii și a aterizat într-o pădure de spini.
Pompierii au fost nevoiți să folosească drujbele pentru a ajunge la tânără să o descarcereze.
„Pompierii din cadrul Detașamentului Dej au intervenit la un accident rutier petrecut la ieșire din localitatea Petrești, comuna Mintiu Gherlii. Apelul de urgență a venit în jurul orei 17.20.
Când au ajuns la fața locului, pompierii au găsit un autoturism răsturnat mult în afara părții carosabile, într-o pădure de spini. Astfel, pompierii au fost nevoiți să își croiască drum spre mașina avariată folosind drujbele. În interiorul autoturismului se afla blocată o tânără, care a fost extrasă în siguranță de către pompieri
Ulterior, echipajul de pe ambulanță a preluat victima, care era conștientă și cooperantă, și a transportat-o la spital. Mai exact, a fost vorba despre o tânără de 19 ani.
La misiune au luat parte două autospeciale cu modul de descarcerare, o ambulanță SMURD și una SAJ”, potrivit ISU Cluj.