![autobuz-elevi-Cluj-sursa-Primaria-Cluj](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2023/03/autobuz-elevi-cluj-sursa-primaria-cluj.jpg)
Șoferul unui autobuz cu elevi a accidentat o femeie care traversa pe trecerea de pietoni. Accidentul a avut loc pe 13 martie a.c., în jurul orei 16.30, pe strada Posada, din municipiul Cluj-Napoca.
”Din primele verificări efectuate la locul evenimentului s-a constatat că un autobuzul condus în Piața Cipariu, în direcția străzii Posada a accidentat o femeie în vârstă de 47 de ani, care ar fi fost angajată în traversarea străzii, pe trecerea pentru pietoni marcată, pe culoarea verde a semaforului pietonal. Femeia a fost transportată la o unitate medicală”, arată un răspuns al IPJ Cluj la solicitarea Gazetei de Cluj.