![AUR a făcut o desfășurare de forțe în fața noului sediu de la Cluj](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2024/02/422676037-7536243886387196-2616087602121876914-n.jpg)
După ce liderii coaliției au decis comasarea alegerilor locale cu cele europarlamentare pe data de 9 iunie, AUR filiala Cluj a făcut astăzi o desfășurare de forțe nemaiîntâlnită în Cluj-Napoca.
Într-o postare pe facebook, AUR filiala Cluj, ne-a prezentat dubele, noul sediu, dorind să ne arate că vor să intre în viitoarele alegeri cu toată forța necesară în pofida alianței PSD-PNL și a comasării alegerilor locale cu cele europarlamentare.
George Simion a declarat pentru Gazeta de Cluj că decizia de a comasa alegerile locale cu alegerile europarlamentare, din 9 iunie, este neconstituțională și că este un atac direct la adresa partidului.
Citește și: Bătaie la Centrul de Transfuzie Cluj! Contabila șefă a fost aruncată printr-o ușă de sticlă