![viorel-baltaretu-1](https://gazetadecluj.ro/wp-content/uploads/2022/08/viorel-baltaretu-1.jpg)
Viorel Băltăreți a fost desemnat oficial ca fiind candidatul USR la Primăria Cluj-Napoca. Alegerea lui a avut loc aseară. Astfel, în momentul de față se prefigurează o cursă electorală între Emil Boc, Sabin Sărmaș și Emil Boc.
Sărmaș ar urma să fie susținut de AUR iar Boc de PNL.
În cadrul ședinței USR s-a mai votat și lista pentru Consiliul Local Cluj-Napoca, precum și delegații la Conferința Județeană din 10 martie.