CFR Cluj a remizat aseară cu Unirea Urziceni cu scorul de 1-1. Deşi feroviarii şi-au jucat ultima şansă pentru calificarea în Champions League, echipa din Gruia nu a arătat dorinţa de a juca în Europa. Pentru clujeni Mara a deschis scorul împotriva fostei sale formaţii în minutul 5. Avantajul a durat doar 9 minute deoarece fotbaliştii din Urziceni au egalat în minutul 14 prin autogolul lui De Sousa. Egalul nu a ajutat niciuna dintre echipe, deoarece CFR Cluj a pierdut lupta pentru a se clasa pe locul 2, iar Urziceniul a ratat oportunitatea de a ajunge la egalitate cu liderul Dinamo.  CFR Cluj mai are de disputat 4 meciuri în acest campionat: acasă cu FC Braşov, în deplasare cu FC Argeş, pe teren propriu cu Pandurii Târgu Jiu şi pe terenul celor din Gaz Metan Mediaş.  Echipa din Gruia este pe locul 3 al clasamentului cu 47 de puncte, la 5 puncte de liderul Dinamo.